NBA
środa, 28 stycznia 2009

 

Artur Siódmiak wychowanek Nielby Wągrowiec , wczorajszy bohater meczu z  Norwegią - czy bohater tylko jednego rzutu czy jednak bardzo dobry zawodnik?

Obecnie zawodnik niemieckiego klubu Bundesligi TUS Nettelstedt-Lubbecke .Wcześniej siedem lat grał w Wybrzeżu Gdańsk zdobywając z tym zespołem 2 razy tytuł Mistrza Polski.Następnie wyjechał  grać za granicę najpiew do Holandii później  Francjii i Szwajcarii by wkońcu osiąść w Niemczech.

 

Można o NIM  powiedzieć "dziecko Wenty"  bo tak naprawdę dpiero obecny selekcjoner docenił  jego upór  i waleczność w obronie i od MŚ 2007 jest obecny w kadrze i pewłni  niej ważna rolę.

192cm 93kg najstarszy zawodnik obecnej kady - 33 lata.

Popatrzmy na statystyki z 2. Bundesligi z obecnego sezonu:

 w 13 meczach obecnego sezonu zdobył uwaga!......... 4 bramki!:) dostał 9 żółtych kartek i dwie czerwone a skuteczność rzutów na poziomie 30%.

 a tu osiągnięcia z  obecnych MŚ:4 bramki na siedem prób dwie żółte kartki  , ale jedna z  bramek wiemy jaka:)

............ale , królowi trzeba oddac o królewskie.Jest zawodnikiem zdecydowanie zadaniowym grającym zazwyczaj tylko w obronie , aby przeszkadzać przeciwnikowi  w akcjach ofensywnych.

16:45, gladysh1
Link Dodaj komentarz »

Bravo Panowie!!!!!!!!

 

 

za te parę chwil mógłbym oddać wiele:)!!! i myślę , że nie ja jedyny w szczgólności , że zdecydowanie nie jest to sport no.1 w naszym kraju ,  chyba powinien!

16:21, gladysh1
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 stycznia 2009

Dziękujemy !!!!!!!!!!!!! ufffffffff to chyba niemożliwe................. to co przed chwilą zrobili chłopcy Wenty wydaje się bajką!!!!!!!! mogę porównać te emocje chyba tylko do skoków Adasia ..............aaaaaaaaaato jest poprostu MEGA TEAM.

 Te: "....spokojnie gramy oni wycofali bramkarza(z pamięci).........." trenera podczas ostatniego timeoutu  mówi wszystko.Przetrener!

Co tam  , że słabe mistrzostwa grają bracia Lijewscy , Karol Bielecki  boi się chyba strzelać  Batek Jaszka traci piłkę za piłką.Mamy Tomka Tłuczyńskiego, który kolejny turniej gra na poziomie Światowym ( co on tyle lat robi w II lidze niemieckiej!?!?!?!) ,mamy Sławka Szmala - tu chyba komentarz jest zbędny!!!  No i mamy trenera , który swoją charyzmą  prowadzi NASZYCH  do rzeczy niemożliwych! przecież ten wynik 28-30 na ok. 1 minutę do końcabył nie do odrobienia................................. uffffffffffffffffff pięknie!!!!!!!!!!!! BRAVO CHŁOPCY .Teraz to już nieważne z  kim gramy ten półfinał, po tej końcówce nie mogą przegrać tego meczu .Podejrzewam, że będą na takim GAZIE , że nie dadzą szans nikomu!!!!!!!!!!!!  TRZYMAMY KCIUKI!!!!!!!!!!!! I DZIĘKUJEMY ! BO NAPRAWDĘ TEGO CO PRZEŻYLIŚMY PD RZUCIE ARTURA SIÓDMIAKA NIE DA NAM JUŻ NIC.................... NO MOŻE TAKI RZUT W SAMYM FINALE:)

22:16, gladysh1
Link Dodaj komentarz »

 

 

 

 

 

 

Łukasz Kubot w parze z Oliverem Marachem pokonali w ćwierćfinale Australian Open parę Fyrstenberg/Matkowski  6;2 6;2  i zagrają w  pólfinale turnieju z  rozstawioną z  numerem 3 parą Indyjsko Bahamską Mahesh Bhupathi Mark Knowles.

Dotychczas Kubot z Marachem wygrali kilka niewiele znaczących Chellengerów a w Australii najlepiej wypadli 2 lata temu docierając do III rundy.

Dawaj dawaj Łukasz!!!!!!!!   a w ćwierćfinale singla mężczyzn Federer pokonał argentyńczyka Del Porto 6:3 6:0 6:0    całkiem niezły wynik jak na tę rundę:P

20:28, gladysh1
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 stycznia 2009

Nie mamy w Australian Open już od pierwszej rundy Isi więc kibicujemy deblom: jednemu w 100% polskiemu Frytka i Matka oraz w 50% Kubot Marach.Jak to w życiu bywa los lubi płatać figle(jakże miłe:) ) obie pary spotkają się w  Ćwierćfinale turnieju w  pojedynku o wejście do grona czterech najlepszych debli .Komu kibicjecie?? ja szczerze chyba wolę stuprocentową polską parę z  racji tego , że daje im większe szanse na zwycięstwo końcowe:) Chociaż Kubot to dolnoślązak jak ja więc.............. remis:P   ok niech wygra lepszy!:)czyli trzymamy kciuki za Polaków!!!!!

 

22:24, gladysh1
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 stycznia 2009

Jedyny niepowtarzalny, przez jednych uwielbiany przez drugich nienawidzony lecz nie można powiedzieć , że przez kogokolwiek niezauważony.Dennis Rodman , pisze o nim na poczatek bo w czasach świetności Bulls to był mój wielki ulubieniec:) Kolorowy ulubieniec:) ,ale jedno jest pewne nie było i juz chyba nie będzie w historii NBA takiego fachowca jesli chodzi o "zbieraczy"- zdecydowany no.1!:)

 

 

 

 

piątek, 16 stycznia 2009

Witam wszystkich:)!!!  cos tknęło mnie , aby pisać blog:) szczerze przyznam się , że moimi "blogowymi idolami" są osoby prowadzące supergigant.blox.pl, zawszepopierwsze.blox.pl, ceglinski.blox.pl .Moją pasją od lat już parenastu jest naj naj naj liga NBA:) zaczęło sie oczywiście wszystko od czasów transmisji na TVP2 TVN i ery Jordana:) później troszeczkę odpuściłem sobie NBA aż wkońcu całkiem niedawno odkryłem ( przyznaje ze wstydem , że z  wielkim opóźnieniem:P ) transmisje NBA w  internecie i zamówiłem CYFRĘ + więc teraz chłonę najwspanialszą lige świata garściami:) czasem dodatkowo wtrącę coś na temat innych sportów i o moim ukochanym zespoliku DŻEM i wspaniałym nieodżałowanym Rysiu Riedlu.

Tak wogóle to studiuje sobie na AWF  i dodatkowo dziennikarstwo sportowe i   niestety dość dużo pracuje co mam nadzieję nie przeszkodzi  mi w  regularnym pisaniu tego bloga:) ok dosyć o sobie:D       zapraszam serdecznie wszystkich do czytania  mam nadzieję teksty  nie będą bardzo złe:P pozdrawiam:) SIE MACIE LUDZIE!

17:34, gladysh1
Link Dodaj komentarz »
Gomaster