NBA
Blog > Komentarze do wpisu

Buyout i ostatnie uzupełnienia składów

Skończył się okres transferowy w lidze co nie oznacza, że zespoły nie mogą jeszcze uzupełnić swoich składów i nadać im ostateczych szlifów. Niewątpliwie taką szansę stwarza buyout czyli wykupienie przez klub kontraktu gracza, który nie mieści się w koncepcji budowania drużyny. Po takim odstąpieniu od umowy gracz rezygnuje z części naleznych mu do końca kontraktu pieniędzy, ale ma szansę trafić do teamu, który liczy na jego usługi.

Tegoroczny sezon buyoutów przyniósł pozwolił zaistnieć na giełdzie kilku całkiem znanym nazwiskom mogącym sporo pomóc głównie drużynom aspirującym do tytułu mistrzowskiego. Mike Bibby po transferze do Wizards szybko bo rozrywając ledwie dwa mecze został zwolniony. Nie musiał długo szukać klubu bo to one zgłosiły się do niego. Mówiło się, że może trafić do Lakers lub Heat. Bardziej zależało zespołowi z Florydy i doświadczony rozgrywający do końca sezonu będzie reprezentował bawry Miami. Równocześnie Pat Riley aby zrobić miejsce w składzie dla Bibby'ego zwolnił zawodzącego Carlosa Arroyo. Czy Mike okaże się brakującym ogniwem Heat? Może być o to ciężko ze względu na to iż to już nie ten sam gracz co kilka lat temu. Powolny, tracący dużo piłek i niemal nie zagrażający rywalom spod kosza. Jedynie jego skuteczność rzutów za trzy jest najwyższa w karierze (44%) i może zapewnić dwie trzy "trójki" w każdym meczu, a asystami i tak zajmują się Wade i James.

Troy Murphy rozpoczął sezon w barwach Nets. Niedawno został wymieniony do Warriors gdzie zaczynał karierę w lidze. W Oakland jednak nie był nikomu potrzebny i jego kotrakt został wykupiony. W kolejce po białego silnego skrzydłowego szybko ustawił się spory sznurek zainteresowanych klubów. Najbardziej zdeterminowani byli Celtics, którzy pozbyli się ostatnio Kendricka Perkinsa i wobec niepewności co do zdrowia kolan panów O'Neal potrzebny był ktoś kto da choć troszkę siły pod koszem. Trudno jednak liczyć na to, że Murphy okaże się wielkim wzmocnieniem na wagę tytułu ponieważ od zawsze "słynął" raczej z miękkiej gry pod tablicami i wyróżniał się jedynie dobrym rzutem zza łuku.

Innymi graczami, którzy podpisali kontrakty z nowymi zespołami po wcześniejszym buyoucie są:

Jarred Jeffries zwolniony przez Rockets trafił do Knicks czyli zespołu, któy oddał go pół roku wcześniej.

Rasual Butler związał się z Bulls po wcześniejszym rozwiązaniu umowy z Clippers.

Kontrakty rozwiązali jeszcze Corey Brewer mogący trafić do Spurs, Mavs lub Celtics i Kellena Azubuike . Obaj zostali wykupieni przez NYK.

Al Thornton dołączył do drużyny Warriors po zwolnieniu z Wizards.

środa, 02 marca 2011, gladysh1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Gomaster