NBA
Blog > Komentarze do wpisu

Świat w Salt Lake City się zawalił

Kibice Jazz nie ochłonęli jeszcze zapewne po rezygnacji Jerrego Sloana, a tu dziś spadł na nich kolejny dramat. Deron Williams został oddany do New Jersey w zamian za Devina Harrisa, Derricka Favorsa, dwa wybory w pierwszej rundzie draftu oraz 3 miliony $.

Większośc transakcji takich gwiazd w NBA jest szeroko "oplotkowana" wcześniej. W tym przypadku stało się zupełnie inaczej i nikt nie spodziewał się wywrócenia świata w Salt Lake City. Najbardziej zdziwiony był sam główny zainteresowany, który skomentował transfer w taki sposób:

-"To nie był mój wybór, moja prośba - jestem oszołomiony."

Sytuacja w Utah pogarsza się z tygodnia na tydzień i ciężko będzie w tym sezonie osiągnąć choćby play-offy. Teoretycznie pozyskali byłego Allstara i ciekawego młodego sinego skrzydłowego. Brak jednak w tym zespole lidera, który pod względem umiejętności i mentalnym będzie w stanie "podciągnąć" kolegów. harris udowodnił w New Jersey, że jest niezłym rozgrywającym dorzucającym sporo punktów, ale nie jest typem gracza, który będzie przywódcą. Jazz zostali osieroceni najpierw przez swojego legendarnego trenera po czym sami oddali największą gwiazdę.

Pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy to to, że Jazz staną się zespołem nijakości i pozbawionym charakteru, który kreował D-Will. Michaił Prokhorov zaspokoił natomiast chociaż w małym stopniu chęc posiadania w swoim klubie prawdziwej gwiazdy. Może to być poczatek budwania przyzwoitego składu o ile oczywiście niezadowolony Williams będzie chciał przedłużyć kontrakt z Nets.

P.S.

Byłem fanem transferu Melo do Nets z racji tego, że na poczatku marca udaję się do Londynu na mecz Nets-Raptors i nie ukrywam, że miło byłoby zobaczyc na żywo taka gwiazdę. Prokhorov zapewnił mi możliwość oglądania innego czołowego gracza NBA.

Nets "zeszli" także z kontraktu Troya Murphy'ego, którego oddali do Golden State w zamian za Brendana Wrighta i Dana Gadzuricia.

środa, 23 lutego 2011, gladysh1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Gomaster