NBA
Blog > Komentarze do wpisu

"Prawie" prosto z TBL do NBA

Chris Johnson został dołączony wczoraj w ostatniej chwili przed meczem z Nuggets do składu Celtics na fali masowych  transferów graczy Doca Riversa. Mierzącego 211 centymetrów gracza Celtics powołali z D-League z zespołu Dakota Wizards gdzie notował średnio 16.9 pkt., 9.6 zb. i 2.8 blk. w 33 minuty na parkiecie. Wczorajsze spotkanie nie było debiutem Johnsona w NBA ponieważ wcześniej rozegrał dwa mecze dla Blazers w tym sezonie.

Wobec braków w składzie Bostonu przeciwko Denver Johnson dostał 17 minut na pokazanie swoich umiejętności podczas, których zanotował 6 punktów i 3 bloki.

Dlaczego tak zainteresował mnie ten gracz? Otóż jeszcze w poprzednim sezonie był on graczem Turowa Zgorzelec, którego trenerem był wtedy Andrej Urlep. W barwach przygranicznej drużyny rozegrał 15 spotkań (3 w starting five) i w ciągu 12 minut na parkiecie notował średnio 4.7 pkt., 57% FG, 3.9 zb oraz 1.1 blk. Mimo, że grał niewiele tutaj opowiada jak wiele dała mu gra w naszym kraju i wcześniej w Turcji. Podobna drogę tylko w sezonie 06/07 przebył Kevinn Pinkney.

Tyczkowaty gracz jest drugim najlepiej blokującym graczem LSU w historii. Przypomnę, że jest to uczelnia gdzie studiował Shaq i to oczywiście to on jest tym pierwszym. Cóż za zbieg okoliczności, że teraz spotykają się w jednym klubie.


piątek, 25 lutego 2011, gladysh1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Gomaster