NBA
Blog > Komentarze do wpisu

Melo jednak w Knicks

Po wielu dniach, tygodniach, miesiacach stało się to co było najbardziej prawdopodobne w całym tym zamieszaniu. Carmelo Anthony chciał trafić do Knicks, a NYK miei wielka chrapkę na Melo. Dla władz zespołu z Big Apple cena za jaką pozyskająbyła jużgwiazdę Nuggets nieal nie grała roli. Ostatecznie stanęło na czterech zawodnikach grających ostatnio w pierwszej piątce Knicks. Do udziału w wymianie dołączyła jeszcze Minnesota.

Knicks:

Carmelo Anthony

Chauncey Billups

Renaldo Balkman

Shelden Williams

Corey Brewer

Nuggets:

Raymond Felton

Danilo Gallinari

Wilson Chandler

Timofei Mozgov

pick w pierwszej rundzie draftu 2014

dwa picki w drugiej rudndzie draftu 2012, 2013

3 miliony dolarów

Timberwolves:

Anthony Randolph

Eddy Curry

Jak pisałem wczoraj nie rozumiem za bardzo idei oddawania tylu dobrych graczy w zamian za Melo, ale Donnie Walsh był zdeterminowany do pozyskania kolejnej gwiazdy. Budowanie zespołu wokół Melo i Amare to ceikawy pomysł, ale najlepsi gracze muszą byc wspomagani przez role players, a kto został do dyspizycji D'Antoniego? Billups, Fields, Turiaf, Brewer. Pozostali to zwodnicy, którzy raczej nie będą odgrywać wiekszej roli w taktyce trenera NYK.

Oczywiście mogę się mylić, ale nie za bardzo wiem w jaki sposób taki Billups ma wytrzymać szaleńcze tempo rozgrywania akcji przez Knicks. Lat zdecydowanie mu nie ubywa, a w zaweżonej rotacji pierwsza piątka nowojorczyków będzie muisiała grac chyba średnio po 45 minut co jest zabójstwem. Chyba, że mój tok rozumowania jest błędny i Antoni będzie korzystał w większym wymiarze ze swoich rezerwowych. Pojawia się jedak problem na środku gdzie został tylko Turiaf, który w dodatku lubi złapać kontuzję.

Spisałem na gorąco swoje spostrzeżenia. Jak będę miał więcej czasu postaram się zastanowić nad kwestią dostosowania Melo do gry Knicks. Tymczasem oczekujmy pierwszego spotkania w koszulce New Yorku bo zapewne będzie to duże wydarzenie.

 

wtorek, 22 lutego 2011, gladysh1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Gomaster